כמה פעמים הלכתם לרופא כשאתם בטוחים שהשתלט על גופכם חיידק טורף או וירוס קטלני שעוד דקה קלה יביא למותכם בטרם עת וכל שאמר לכם הרופא בארשת אדישה הוא "תנוחו קצת וזה יעבור"?

תוצאת תמונה עבור site:rrr.co.il צימרים בצפון

אחרי מספר ימים, בהם רבצתם על הספה בסלון, אכלתם מרקים חמים וצפיתם בשידורים החוזרית בלופ של ערוץ חינוכית 23 אתם מגלים שהדוקטור דווקא צדק – כמה ימים של מנוחה ואתם כמו חדשים.

אז מה דעתכם על צימרים מפנקים וחופשת בריאות אמיתית?

אורח החיים המודרני

רבות כבר דובר אודות אורך החיים המודרני, זה שדורש מאיתנו להיות זמינים 24 שעות ביממה, אם לא בסלולארי אז במייל, אם לא במייל, אז בסקייפ ואם גם לא שם אז איפה אתם בכלל?

המכוניות החדשות והמהירות, המחשב והאינטרנט, הסלולארי והחיים בעיר הביאו לכך שאנחנו מספיקים היום בשעה מה שהיה לוקח לנו שבוע לפני חמישים שנה.

והגוף שלנו, כך מסתבר, לא תמיד עומד בעומס.
נפש בריאה בגוף בריא

אז גם כשבדיקות הדם והתחושה הכללית מראים על בריאות גופנית עלינו לחשוב על הבריאות הנפשית. כיצד אנחנו מתמודדים עם חיינו? האם אנחנו משקיעים מספיק זמן בדברים החשובים לנו? האם אנחנו נחים? האם אנחנו עוצרים לרגע וחושבים על ההתנהלות שלנו? האם אנחנו מרוצים?

זוג חברים שלי…

והפתרון לשאלות הללו הגיע בדמות זוג חברים של ההורים שלי. ממרומי 40 שנות הנישואים של אותו זוג חברים, שלאחר שהילדים כבר עזבו את הבית שלו, גילה לתדהמתו שהם עדיין סובלים מלחץ נוראי ולכן הבינו שמשהו כנראה לא בסדר.

אם במשך עשרים שנה הם האשימו את עול גידול הילדים בלחץ האדיר ובעובדה שהם לא מספיקים כלום ולא משקיעים בזוגיות שלהם כבעבר, הרי שברגע שהבית התרוקן התירוצים נעלמו והם, מבלי לשים לב, המשיכו לא להשקיע אחד בשנייה ולעבור ממטלה אחת למשימה אחרת.

הם הבינו שהם נותנים לחיים להוביל אותם, ולצערם, הם מובלים לאורח חיים שהם אינם מעריכים, כזה שבו העבודה והצרות נמצאים תמיד במקום הראשון והבית על האנשים האוהבים אותך שחיים בו נמצא במקום האחרון.

עושים מעשה צימר

הם החליטו לעשות מעשה ופעם בחודש וחצי לצאת לחופשה. כיוון שהם מעולם לא היו עשירים במיוחד הם החליטו לצאת אל צימרים צנועים, כל פעם באזור אחר של הארץ, פשוטים, נקיים וזולים, כאלו שיעמדו במסגרת התקציב שלהם ויאפשרו להם לנוח.

וכך כבר כמה שנים שהם מתמידים במנהג.

יוצאים מהבית ביום שישי בבוקר, קונים את כל עיתוני השבת, מביאים שש-בש ופירות ונוסעים להירגע בצימר.

שם הם מגלים את בן ובת הזוג שלהם מחדש, מדברים ומפטפטים, שרים עם הרדיו בדרך, הולכים למסעדות (גם את זה הם שכחו לעשות בשגרה), עושים תוכניות וחולמים ביחד.

צימרים…והבריאות?

אני לא אספר לכם שאנשים בני 65 לא חולים מאז שפצחו במנהג הצימר החודשי שלהם, והאמת היא שגם אין דרך לברר זאת באמת. אבל לי הם נראים שמחים ואוהבים, והלוואי שיהיה גם לי את זה בעוד 30 שנה, אני בטוחה שזה מתכון למניעת כמה מחלות מוכרות.

אז על מנת למצוא צימרים מפנקים שיתיאמו לחופשה בריאה ומהנה בקרו בבלוג: צימרים