כנראה שחג החנוכה חזר לאופנה השנה כי שום דבר אחר לא יכול היה להסביר את אינפלציית הדלקות הנרות הרשמיות אליהן הוזמנו אני ובן זוגי שיחיה. משפחה, עבודה וחברים כל אחד רצה חתיכה מעוגת הזמן שלנו דבר שאילץ אותנו לקפץ ערב ערב מהדלקה להדלקה,  לשיר מעוז צור לצד הדודה ושעתיים אחר כך לרכל על סופגנית שוקולד משובחת על הזוג החדש והטרי במשרד.

תוצאת תמונה עבור ‫רמת הגולן site:rrr.co.il‬‏

עם הגיענו לסוף החג התחוור לי שבמהלך שיחות הסלון עשיתי טעות של טירונים בג'אגלינג חברתי. עובדה ידועה היא שככל שמתבגרים החיים הופכים להיות מבצע מורכב יותר ויותר, כאשר יש לבצע תיאום רגיש ועדין בין רצונות המשפחה, החברים ובן הזוג. היות וחוסר מיומנותי בג'אגלינג הנ"ל ידוע לכל הייתי צריכה לצפות בעיה, אך כנראה שבצורך לבצע שיחות סלון בכמות מאסיבית היה האשם בכך שכבר בסיום חג החנוכה מצאתי את עצמי עם התחייבות רשמית הן למשפחתי והן לחברי לחופשה בחג הפסח.

מלכוד 22

לכאורה הבעיה נראית פשוטה לפתרון והיה עלי פשוט להרים טלפון לאחד מהצדדים ולהודיע להם כי נפלה טעות שמי יודע, אולי נצליח לתקנה בשבועות. אולם הדברים לא כה פשוטים כאשר ידוע שמדובר בשני מחנות עיקשים שלשניהם כוחות רבים לגרום לי ליסורי מצפון שירדפו אותי בסיוטי במשך שנים. אין ספק שהיה צורך בפתרון יצירתי שנמצא בדמותו של עין זיוון.

מי אתה עין זיוון?

אם כן בפשטות מדובר בקיבוץ בצפון רמת הגולן, וכאן המקום להודות לתנועה הקיבוצית ולצאת כנגד כל מלעיזיה באשר הם שכן כל מי שמוציא אותי מהסתבכות חברתית ברמה כזו ראוי רק לשבח. היתרון של עין זיוון הוא שבניגוד לקיבוצים אחרים ענף התיירות כאן הינו מגוון ביותר ולמעשה אפשר לי לבנות חופשה הן למשפחתי והן לחברי כל אחד בדרך ההולמת את צרכיו ואת תקציבו.

לבסוף, הימצאותו של הקיבוץ באיזור היפה בארץ ששופע במאות אטרקציות לכל גיל סגרה לי את הפינה לגבי עיסוקי החופשה והפכה את עין זיוון לפתרון ההולם את המצב המסובך לו נקלעתי ככפפה ליד.

צימרים בשיטת חבר מביא חבר

אי אפשר להגיד שלחבר'ה שלנו יש דרישות מוגזמות כשזה מגיע לחופשה. צריך מקום נקי לטובת הבנות חובבות ההיגיינה, צריך שיהיה קרוב למסלולי טיול יפים אבל לא קשים מידי, צריך לשלב איכשהו "על האש" משביע לטובת הבנים, יש צורך באטרקציית אקסטרים לעירור האדרנלין וכמובן שהמחיר יהיה סביר שכן כולנו חיים על הגרוש.

כן, בהחלט דרישות "צנועות". קשה להאמין אבל החאן  בעין זיוון פשוט ענה על הכל. יש אפשרות לישון במקום גם באוהלים אך גם בחדרים שאכלסו ברווחה גדולה את כל עשרת החברים. בגזרת הטיולים ביקור בהר אביטל ובבריכת המשושים שימח את כל הלבבות וזאת על אף עומסי הפסח באתרים.

ערב אחד הוקדש ל"על האש" בחצר המאורגנת של החאן ואפילו הספקנו לדחוף טיול טרקטורונים בבוקר שאחרי. והכל, אין מה לומר, במחיר הוגן ביותר.

צימרים + קשר משפחתי

כזכור חופשת החברים לא הייתה המטרה היחידה ולא פעם הברזנו אני ובן זוגי למקום בו שיכנו את החופשה המשפחתית שגם הוא כאמור בקיבוץ עין זיוון באתר האירוח הכפרי "לן בגולן". כל המשפחה העניפה שכללה גם את דודני הקטנים נהנתה ביותר מן החדרים המשפחתיים והחמודים אך בעיקר מהאטרקציות המשפחתיות שנמצאות בשפע באזור: בוסתני הקטיף העצמאי של פירות היער, מפעל השוקולד וטיול העששיות המיוחד בו השתתפו באחד הערבים.

כמו שאתם רואים התלבטות קשה הייתה לי ולבן זוגי לאיזה מן הפעילויות בשתי החופשות השונות להצטרף בכל יום. אבל, אם אתם שואלים היכן שיבצנו את עצמנו בלינת הלילה הרי שגם לכך לעין זיוון הפתרונות ? בקתת עץ מפנקת כמו לרומטיקה והתרגעות של סוף יום.

בפעם הבאה שתחשבו על צימרים ברמת הגולן אנחנו ממליצים לקחת את קיבוץ עין זיוון בחשבון!